Informacje o prewencji zakażeń

Prosimy wszystkich klubowiczów riznyk street workout school o przeczytanie i zastosowanie się do ogłoszenia!

Koronawirus przenoszony jest drogą kropelkową. Oznacza to, że najczęściej do zakażenia dochodzi w momencie, w którym:

a) jesteśmy w bezpośrednim kontakcie z osobą zakażoną i ta osoba np. na nas kichnie, przez co wirus dostanie się bezpośrednio do naszych ust, oczu lub nosa.

b) dotkniemy rękoma zakażonego obiektu (np. poręczy w autobusie, sztangi na siłowni, klamki w toalecie) po czym przeniesiemy wirusa z naszych rąk do naszych ust, oczu lub nosa (np. bezwiednie dotykając tych części ciała).
Ważne, żeby pamiętać, że wirusem nie zarażamy się przez to, że obok nas znajdzie się osoba zarażona. Najczęściej zarażamy się przez dotykanie zakażonych rzeczy i niezachowanie odpowiedniej higieny.

W związku z rozprzestrzeniającą się epidemią coronavirusa wprowadzamy w Klubie kilka prewencyjnych zasad:

1. Wciskajcie domofon i otwierajcie drzwi wejściowe i inne zamkniętą pięścią, łokciem lub biodrem(drzwi, nie domofon:D). Nie chwytajcie za klamkę dłonią i nie dotykajcie domofonu palcami! To szczególnie ważne w przypadku drzwi łazienkowych i przy wejściu na dole, gdzie również są inni mieszkańcy kamienicy. To samo tyczy się kontaktów, włączników itp.

2. ZREZYGNUJCIE ze zbijania piątki, a zamiast tego stosujcie inny rodzaj powitania, np. żółwik lub powiedźcie po prostu cześć. Bardzo lubimy nasze szkolne powitanie, jednak musimy ograniczyć bezpośredni kontakt do minimum.

3. Po wejściu do Klubu po pierwsze UMYJCIE RĘCE mydłem- minimum 20 sekund mycia łącznie z nadgarstkami, a następnie skorzystajcie z płynu do dezynfekcji, który stoi koło mydeł w łazience – jest podpisany. To samo róbcie po skorzystaniu z ubikacji lub np. kichnięciu. Instrukcja HIGIENICZNEGO MYCIA RĄK będzie w klubie od jutra nad umywalkami.

4. Powstrzymajcie się od dotykania okolic twarzy i starajcie się kontrolować takie nawyki!

5. Generalnie starajcie się zachować odległość od partnerów treningowych i nie dotykać się bez potrzeby.

6. WAŻNE!!! Jeśli macie objawy przeziębienia – NIE PRZYCHODŹCIE NA ZAJĘCIA!!! Napiszcie do nas, zawiesimy karnet na niezbędne 2 tygodnie, pamiętajcie, ze niektórzy przechodzą zakażenie bezobjawowo lub jak przeziębienie.

7. WAŻNE!!! Jeśli wracacie z zagranicy lub podejrzewacie, ze mieliście kontakt z osobą potencjalnie narażoną na zakażenie(rodzina, znajomi po powrocie ze stref epidemii, dzieci w szkole, przedszkolu) – NIE PRZYCHODŹCIE NA ZAJĘCIA!!! Weźcie przykład z chorego z Krakowa, który sam sobie zrobił kwarantannę i dzięki temu nie zaraził znajomych i rodziny, a także połowy miasta!!! Zawiesimy karnet na te 2 tygodnie.

8. Po każdej grupie dezynfekujemy DRĄŻKI, ale każdorazowo po użyciu dodatkowego sprzętu(gumy ciężar, sztanga) PROSIMY O JEGO DEZYNFEKCJĘ – poproście Maksa o środki(ręczniki i płyn dezynfekujący). Postarajcie się w trakcie zajęć w miarę możliwości korzystać z MAKSYMALNIE OGRANICZONEJ liczby sprzętu i miejsca treningowego. Również we własnym zakresie stosujcie żele lub np. chusteczki dezynfekujące wedle potrzeb.

9. Jeśli tylko się da, gdy kaszlecie lub kichacie, używajcie jednorazowych chusteczek i wyrzucajcie je. Jeżeli nie ma takiej możliwości, zakrywajcie usta łokciem, ale pamiętajcie, że na ubraniu może znaleźć się wirus, który potrafi przenosić się przez tydzień lub dłużej!
Niestety wszystkie kichające, kaszlące i smarkające osoby nie są w zaistniałej sytuacji mile widziane na zajęciach. Pamiętajcie, ze wirus jest groźniejszy dla osób z osłabionym układem odpornościowym, więc postarajmy się nie roznosić również przeziębień.

Na ten moment Klub jest czynny, lecz musicie być przygotowani na to, że może być konieczność odwołania zajęć w celach prewencyjnych. Poinformujemy o tym ASAP – oby nie:/ W razie zamknięcia Klubu prosimy o wyrozumiałość.

Aktualnie sprawdźcie również grafik, bo wprowadziliśmy zmiany godzin zajęć. Nie jest to związane z wirusem, tylko z frekwencją na grupach.
Jeśli ktoś z Was już zapisał się na zajęcia, niech po prostu przyjdzie na odpowiednią grupę na nową godzinę bez konieczności dokonywania zmian zapisów – PROSIMY TYLKO O PRZYJŚCIE PRZED ZAJĘCIAMI, A NIE W TRAKCIE TRWANIA ICH.
Jeśli grupa jest już pełna, również możecie przyjść, a zapisy już będą szły normalnie w przyszłym tygodniu.

Prosimy wszystkich o PRZESTRZEGANIE powyższych zasad i trzymamy kciuki, że sytuacja się będzie polepszała.
Zależy to w dużej mierze również od Waszego podejścia do sprawy, ignorancja i lekceważenie nie może mieć miejsca.
Osoby przeziębione będą proszone niestety O OPUSZCZENIE KLUBU, więc zaoszczędzicie stresu grupie, a przede wszystkim swój czas, zostając przez kilka dni w domu.
Dziękujemy.

~RiznykTEAM