Realizacje

Game of Bars 2018

To pierwsza w Polsce impreza międzynarodowa, której pierwsza edycja odbyła się w lutym 2018.

Czołowi polscy i europejscy zawodnicy  otrzymali na nią specjalne zaproszenia, gwarantując bardzo wysoki poziom imprezy. W pierwszy dzień rozegrana została kategoria Freestyle, w drugi dzień odbyły się konkurencje Weighted.

Zawody zorganizowane były w ramach targów ESP(Europe Sport Power), które po raz pierwszy gościły w Krakowie. Zawody zgromadziły ponad 70 zawodników z 6 krajów Europy, w tym Mistrzów i Mistrzynie z kilku z nich oraz liczną widownię, a strefa Street Workout cieszyła się ogromnym powodzeniem przez cały czas trwania imprezy.

Riznyk Cup Winter Edition 2018

Ogranizowana w naszej Szkole Riznyk Street Workout School impreza cykliczna, sezonowa. W 2018 rozpoczęła sezon  Street Workout w Polsce, jako pierwsze rozegrane w tym roku zawody.  Jest organizowana 1x na każdą porę roku. Adresowana jest zarówno do czynnych zawodników, jak i dla amatorów, gdyż ćwiczenia w poszczególnych konkurencjach wykonywane są wyłącznie z masą ciała. Cechą charakterystyczną jest przełamywanie “zawodowej” rutyny poprzez dobór ciekawych, nietypowych  wariacji podstawowych ćwiczeń kalistenicznych jako konkurencji , w których mierzą się zawodnicy.

Najbliższy Riznyk Cup “Spring Edition” zaplanowany jest na 12.05.2018.

Bar Battle 2017

Zawody Bar Battle odbyły się już po raz trzeci, natomiast my byliśmy współorganizatorami tej imprezy po raz pierwszy w 2017 roku.

Jest to impreza organizowana w ramach targów FIWE i odbywa się co rok na warszawskim EXPO. Zawodnicy są wybierani spośród najlepszych w kraju  i otrzymują specjalne zaproszenia, co gwarantuje niezwykłą widowiskowość tych zawodów.

Freestyle rozgrywany jest zawsze w formule tak zwanych “batli”, czyli “pojedynków” zawodników, natomiast konkurencje siłowe opierają się na formule “sets&reps, czyli morderczych kombinacji ćwiczeń wyłącznie z własną masą ciała.

Pomimo wielu atrakcji, które zapewniają te największe w Polsce targi fitness & wellness, na strefie Street Workout zawsze jest komplet widzów, ze względu na niesamowite umiejętności i “nadludzką” siłę, które gwarantują najlepsi zawodnicy Kalisteniki w kraju!

Mistrzostwa Polski Street Workout Poland Championships

Strefa Street Workout w Galerii Krakowskiej

Mistrzostwa Polski Street Workout Poland Championschips odbędą się w roku 2018 już po raz szósty. Od pierwszej edycji Maksym był jednym ze współorganizatorów imprezy.

Jest to najważniejsza, najbardziej prestiżowa i największa impreza w świecie Street Workout w Polsce, która gromadzi najlepszych krajowych zawodników oraz ściąga najszersze grono widzów ze względu na swój wysoki poziom.

Trudność eliminacji i wymagania wobec zawodników rosną z roku na rok, co przekłada się na prestiż zawodów oraz niesamowitą widowiskowość tego wydarzenia. W pierwszy dzień rozgrywane są kategorie Freestyle, w drugi dzień kategorie Siłowo-wytrzymałościowe. Eliminacje do zawodów przebiegają w postaci zgłoszeń wideo. Sędziowie wybierają 20 najmocniejszych zawodników oraz 10 zawodniczek do każdej z kategorii.

W 2017 roku Mistrzostwa Polski SWPCH po raz pierwszy zorganizowane były w całości przez Riznyk Street Workout School we współpracy z Galerią Krakowską, w samym sercu Krakowa, na Placu Jeziorańskiego, tuż przed Galerią Krakowską i Dworcem Głównym. Przez 9 dni funkcjonowała tam też Strefa Street Workout, w której prowadziliśmy darmowe warsztaty i otwarte treningi dla mieszkańców.

Ta impreza nie ma sobie w Polsce równych,  o czym świadczy oprócz poziomu startujących…liczba zgłoszeń. Do eliminacji w 2017 roku zgłosiło się ponad 120 zawodników z całego kraju!